КАДАСТРОВИЙ ОБЛІК НЕРУХОМОСТІ НА ОСНОВІ ДИДЖИТАЛІЗАЦІЇ ДАНИХ

Автор(и)

  • Ю. О. КІРІЧЕК Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, Ukraine

DOI:

https://doi.org/10.30838/J.BPSACEA.2312.261021.50.800

Ключові слова:

нерухомість; об’єкти кадастру; диджиталізація

Анотація

Постановка проблеми. Перехід в Україні від реєстрації та обліку земельних ділянок у Державному земельному кадастрі до реєстрації та обліку нерухомості у багатоцільовому кадастрі потребує проведення досліджень, направлених на оптимізацію відомостей багатоцільового кадастру та форми представлення даних на основі їх диджиталізації для обмеження розміру бази даних з урахуванням технічних можливостей сучасного інформаційно-технологічного забезпечення. Склад та обсяг даних інформаційного забезпечення обліку нерухомості визначають мета та функції багатоцільового кадастру. Проблема полягає у занадто великій кількості інформації щодо нерухомості та різноманітності об’єктів. Складність формалізації такої кількості даних для єдиної інформаційної системи багатоцільового кадастру викликає необхідність дослідження шляхів стиснення інформації за рахунок диджиталізації. Мета статті. Розв’язання проблеми зменшення обсягу бази даних для реєстрації та обліку нерухомості за рахунок диджиталізації потребує проведення досліджень складу інформації про об’єкти нерухомості у багатоцільовому кадастрі для забезпечення виконання функцій кадастру на основі аналізу потреб користувачів цієї інформації. Для переходу від визначеної за результатами аналізу інформації про нерухомість до базових та тематичних геопросторових даних кадастру належить виконати багаторівневу структуризацію об’єктів кадастру на рівні  класифікації нерухомості, у тому числі земельних ділянок, об’єктів будівництва за характерними правовими, технічними та ціннісними ознаками. Значне зменшення необхідного обсягу пам’яті бази даних інформаційно-технологічного забезпечення багатоцільового кадастру досягнуто за рахунок кодування ознак характерних властивостей об’єктів нерухомості, у тому числі земельних ділянок та об’єктів будівництва, інших земельних поліпшень, що входять до складу нерухомості. Висновок. Диджиталізація даних про об’єкти нерухомості у багатоцільовому кадастрі дозволяє: значно зменшити обсяг задіяної пам’яті бази даних на сервері; забезпечити легкий доступ до даних про властивості нерухомості; значно підвищити захист ідентифікації об’єктів кадастру; відкриває нові можливості з управління нерухомістю, контролю за додержанням вимог законодавства, застосування адресних заходів щодо стимулювання бажаного розвитку нерухомості та перешкоджання несприятливому використанню територій.

Посилання

A Multipurpose Cadastral Framework for Developing Countries-Concepts. Electronic Journal of Information Systems in Developing Countries. 2013, vol. 58 (4), pp. 1−16.

Jos Arts, Ruud Filarski, Hans Jeekel & Bert Toussaint [eds.]. Builders and Planners : a history of land-use and infrastructure planning in the Netherlands. Delft : Eburon Academic Publisher, 2016, 511 p.

Cadastre-2034. Powering Land & Real Property. Cadastral Reform and Innovation for Australia. A National Strategy. Consultation document. April, 2014. URL: https://www.sagi. co.za/documents/ AustraliaCadastre.

Kirichek Yu. and Grianik V. Identyfikatsiya nerukhomoho mayna u tsyfrovomu kadastri bahatotsilʹovoho vykorystannya [Identification of real estate in the digital multipurpose cadastre]. Modern engineering and innovative technologies. 2021, iss. 15, p. 1, pp. 70–74. (in Ukrainian)

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-12-27

Номер

Розділ

Статті