ОПТИМІЗАЦІЯ НАГЛЯДОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З ПИТАНЬ АНАЛІЗУ ТА ОБЛІКУ НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ШЛЯХОМ СТВОРЕННЯ БАЗ ДАНИХ

Автор(и)

  • Ю. СОКОЛАН Хмельницький національний університет, Україна
  • О. РОМАНІШИНА Хмельницький національний університет, Україна

DOI:

https://doi.org/10.30838/J.BPSACEA.2312.280223.83.922

Ключові слова:

реєстрація нещасних випадків, аналіз травматизму, бази даних, програмне забезпечення, Держпраця, мінімізація помилок

Анотація

Постановка проблеми. Наглядова діяльність із питань аналізу та обліку нещасних випадків на підприємстві здійснюється органами Держпраці та робочими органами Фонду відповідно до компетенції  шляхом контролю за своєчасністю та об’єктивністю розслідування нещасних випадків, підготовкою матеріалів розслідування, веденням їх обліку, вжиттям заходів до усунення причин їх настання. Обробка відповідної статистичної інформації являє собою роботу з великим об’ємом даних та документації. Один із методів мінімізації помилок у роботі інженера з охорони праці – використання баз даних підприємства, в яких буде зберігатись та оброблюватись уся необхідна інформація. Мета статті – створення оптимізованої бази даних із функціоналом для реєстрації нещасних випадків та аналізу виробничого травматизму для оптимізації наглядової діяльності відповідних органів та окремих виробництв. Висновки. У ході проведення наглядової діяльності з питань аналізу та обліку нещасних випадків на підприємстві представники зазначених органів вивчають та перевіряють велику кількість документів. Створення автоматизованих баз даних про нещасні випадки значно полегшить роботу та надасть можливість уникнення помилок в обробці інформації. Основний недолік використання такої бази даних – те, що в ній не реалізований автоматичний документообіг при веденні документації з розслідування нещасних випадків. Але такий підхід спрощує роботу з великою кількістю інформації стосовно реєстрації нещасних випадків та професійних захворювань, дозволяє проводити аналіз виробничого травматизму, зберігає цілісність даних, мінімізує людський фактор і, як наслідок, зменшує кількість помилок. Такий підхід являє собою один із можливих шляхів вирішення проблеми відсутності відповідного спеціалізованого програмного забезпечення.

Біографії авторів

Ю. СОКОЛАН, Хмельницький національний університет

канд. техн. наук, доц., кафедра будівництва та цивільної безпеки

О. РОМАНІШИНА, Хмельницький національний університет

канд. техн. наук, доц., кафедра будівництва та цивільної безпеки

Посилання

1С : Производственная безопасность. Охрана труда. URL: https://solutions.1c.ru/catalog/ ehs_occsaf/ features (дата звернення : 1.08.2022).

АРМ «ОТ» − автоматизированное рабочее место специалиста по охране труда. URL: https://ohranatruda.ru/ot_soft/arm/index.php (дата звернення : 1.08.2022).

Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2704-19#Text (дата звернення : 1.08.2022).

НВП «Протек». URL: https://protec.ua/ (дата звернення : 1.08.2022).

ПК «Організатор». Ефективний інструмент служби охорони праці. URL: https://org.protec.ua/ (дата звернення : 01.08.2022).

Приклади критеріїв запиту. URL: https://support.microsoft.com/uk-ua/office/приклади-критеріїв-запиту (дата звернення : 01.08.2022).

Соколан Ю. С. Прикладні інформаційні технології в цивільній безпеці та охороні праці : метод. реком. і настанови до практ. занять для здоб. другого (магістерського) рівня вищої освіти спец. 263 «Цивільна безпека». Хмельницький : ХНУ, 2022. 63 с.

Руководство пользователя ЭРМ инженера по охране труда. URL: http://www.forum-media.ru/doc/6024/manual/help.htm (дата звернення : 01.08.2022).

Соколан Ю. С. Проблематика забезпеченості спеціалізованим програмним забезпеченням в сфері охорони праці. Проблеми та перспективи розвитку охорони праці : Всеукр. наук.-практ. конф. Львів, 2021.

С. 16–17

Соколан Ю. С., Романішина О. В. Аналіз спеціалізованого програмного забезпечення з охорони праці для реєстрації нещасних випадків та аналізу травматизму. Вісник Хмельницького Національного Університету. 2021. № 1. С. 58–66.

Соколан Ю. С., Ромінашина О. В. Аналіз програмного забезпечення для навчання та перевірки знань з питань охорони праці. Вісник Хмельницького Національного Університету. 2020. № 4. С. 76–84.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-04-14