В’ЯЖУЧІ ІЗ ВТОРИННОЇ СИРОВИНИ ВІДХОДІВ ВУГЛЕЗБАГАЧЕННЯ ДЛЯ ЇХ ВИКОРИСТАННЯ У ЗВЕДЕННІ БУДІВЕЛЬНИХ ОБ’ЄКТІВ МЕТОДОМ 3D-ДРУКУ

Автор(и)

  • А. А. Рудін Український державний університет науки і технологій, ННІ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури»,, Україна

DOI:

https://doi.org/10.30838/J.BPSACEA.2312.300824.107.1080

Ключові слова:

неорганічні в’яжучі, відходи вуглезбагачення, будівельний 3D-друк

Анотація

Постановка проблеми. Технологія будівництва методом 3D-друку – один із сучасних методів швидкого будівництва, який дозволяє значно автоматизувати будівельний процес із досягненням високої точності у виготовленні конструкцій складної конфігурації за допомогою обладнання (3D-принтера), яке працює під управлінням програмного забезпечення для завдання точних координат моделі конструкції, що друкується. Основними матеріалами для технології будівельного 3D-друку стали композиційні суміші на основі в’яжучого. Як в’яжуче може бути застосований цемент або композиційні в’яжучі [1]. Технологія виробництва цементу передбачає випал його компонентів за 1 450 0С, що потребує значних витрат енергетичних ресурсів та впливає на його кінцеву вартість і суміші загалом. Застосування відходів вуглезбагачення, які містять у своєму складі глинисті мінерали, кварц, пірит та незначну кількість карбонатів, домішок і горючих речовин, дозволяє знизити витрати технологічного палива та температури випалу в’яжучого за рахунок реалізації теплотвірних властивостей вугільних включень. Таким чином відходи вуглезбагачення можуть бути використані як паливний компонент в отриманні в’яжучого. Висновки. На основі проведених досліджень можна зробити висновок про перспективність компонентного в'яжучого матеріалу з використанням відходів вуглезбагачення та зведення будівельних об'єктів методом 3D-друку. За рахунок реалізації теплотвірних властивостей можна знизити витрату технологічного палива та температуру випалу для отримання в’яжучого і зменшити викиди СО2 в атмосферу та кінцеву вартість будівельної суміші для 3D-друку.

Посилання

Дворкін Л. Й., Марчук В. В., Зятюк Ю. Ю. Цементно-шлакові суміші для 3D принтеру. Будівельні матеріали та вироби. 2021. Вип. 1−2 (102). С. 14–19.

Бабушкін В. І., Винниченко В. І., Шульга І. В. Ефективність використання відходів вуглезбагачення при випалі цементного клінкеру. Науковий вісник будівництва. 1998. Вип. 2. С. 128–130.

Шпирько М. В., Бондаренко С. В., Бондаренко А. С. Отримання в’яжучого з відходів вуглезбагачення відсіву доломіту з врахуванням коефіцієнту теплового енергопотенціалу. Моделювання та оптимізація будівельних композитів. Одеса, 2019. С. 195–199.

Приходченко В. Л., Слащєва Е. А., Осєнній В. Я., Клюєв Е. С. Основні напрямки використання відходів флотації Червоноградської ЦЗФ в будівельній галузі. Геотехнічна механіка. Дніпропетровськ : ІГТМ НАНУ, 2012. Вип. 99. С. 220–227.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-09-28