ЕКСПРЕС-МЕТОД ВИЗНАЧЕННЯ ТЕПЛОЗАХИСТНОЇ ЗДАТНОСТІ БУДІВЕЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ

Автор(и)

  • А. С. Бєліков Український державний університет науки і технологій, ННІ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури», Україна
  • І. А. Соколов Український державний університет науки і технологій, ННІ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури», Україна
  • Ю. Е. Стрежекуров Український державний університет науки і технологій, ННІ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури», Україна
  • О. П. Тодоров Український державний університет науки і технологій, ННІ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури», Україна
  • С. Ю. Рагімов Національний університет цивільного захисту України, Україна

DOI:

https://doi.org/10.30838/UJCEA.2312.271224.84.1115

Ключові слова:

теплозахисні матеріали, інфрачервоне випромінена, мікроклімат, енергозбереження, електронна база даних, мікроконтролер, канал інтернет-зв’язку, оптичний датчик, поляризація поверхні, залишкова придатність

Анотація

В данній статті зроблений  аналіз по методам визначення теплозахисної здатності будівельних конструкцій. А також проведене дослідження по застосуванню експрес методу визначення теплозахисних властивостей матеріалів від променів інфрачервоного діапазону. Причому опираючись на закон Вина за допомогою контролю частоти інфрачервоного  випромінення  можна моделювати умови з різними температурами джерел. Це реалізовано за допомогою конструктивно нестандартних приладів та підходу до вирішення поставленої задачі у широкому діапазоні температур. Мета статті − Досягти результату завдяки використанню сучасних методик програмування алгоритму роботи датчика та приймача на високих частотах і конструювання приладу з використанням мікропроцесорного контролера. Висновок. 1. Методика обробки даних з датчиків та варіанти методів фіксації інформації у базах даних. Що дозволяє експрес-методом визначити фактичну ефективність енергозберігаючих матеріалів в будівництві і енергетиці та підвищити якість незалежного контролю за відповідним до нормативів станом захисного одягу та будівельних конструкцій. 2. На основі залежності основних оптичних і теплофизических характеристик, електропровідності від відбивної здатності поверхневого шару теплозахисних матеріалів розроблений і упроваджений  прилад рефлектометр для экспресс-аналізу  цих характеристик. 3. Рефлектометр дозволяє визначати ефективність  енергозберігаючих матеріалів на стадії їх експлуатації і проектування.

Посилання

Шаленний В. Т., Шаломов В. А., Папірник Р. Б. Напрямки удосконалення сучасних технологій, матеріалів і обладнання із врахуванням енергетичних витрат та умов праці будівельних робітників. Строительство. Материаловедение. Машиностроение. 2010. Вип. 52. С. 127 131.

Бєліков А. С., Шаломов В. А., Рагімов С. Ю., Михайлов М. О. Фізичне моделювання зміни енергетичного впливу на робочі місця з урахуванням високотемпературного випромінювання. Вісник Придніпровської державної академії будівництва та архітектури. 2017. Вип. 4. С. 10 17.

Стрежекуров Э. Е. Комплексное решение задач теплозащиты рабочих мест и охраны окружающей среды от теплового загрязнения. Приборы для екологии-92. 1992.

Біляєв М. М Математичне моделювання розрахунку параметрів мікроклімату в робочих зонах. Проблеми математичного моделювання. 2020. С. 6 8.

Стрежекуров Ю. Е. Аналіз впливу негативних та шкідливих факторів на виникнення професійних захворювань. Безпека життєдіяльності в ХХІ столітті. 2024.

Стрежекуров Ю. Е. Ukrainian research schools negative thermal factors at workplaces. Виклики та проблеми сучасної науки. 2023. С. 598 610.

Бєліков А. С., Стрежекуров Ю. Е., Шаломов В. А., Рагімов С. Ю. До питання комплексного впливу негативних та шкідливих факторів на виникнення професійних захворювань. Український журнал будівництва та архітектури. 2024. Вип. 1. С. 26 32.

Бєліков А. С., Стрежекуров Ю. Е., Рагімов С. Ю., Харченко В. В. До питання комплексного оцінки впливу теплового випромінювання на робочих місцях з урахуванням забруднення повітряного середовища. Український журнал будівництва та архітектури. 2023. Вип. 6. С. 7 15.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-12-27